top of page
WhatsApp Image 2021-11-03 at 23.17.56.jpeg

Senar G.

Aslında Kızımız daha 1,5 yaşında iken tanımıştık Merkids Çocukevi’nin o tertemiz sımsıcak ortamıyla.  Eşime işte o an, aradığım okulu buldum demiştim.

Aradan geçen zaman içinde farklı eğitim kurumları hakkında da bilgiler, referanslar edindik ancak benim aklımda hep Merkids vardı. Bir annenin içinin rahat olması ne kadar önemli bunu herkes bilir.

İzmir’de yaşayan annem kızımın bakımı için bize destek oluyordu. Ta ki büyük annemizin vefat edip te, annemin İzmir’e dönmek zorunda kalmasıyla hayatımızın en önemli kararını vermek zorunda kaldık. Cenaze sonrası kucağımda henüz tuvalet ihtiyacını söyleyemeyen, doğru düzgün ne konuştuğu anlaşılamayan 2,5 yaşındaki kızımla Denizli’ye döndüğümüzde işe gitmeden önce çocuğumuzu teslim edebileceğimiz en iyi yere, Merkids Çocukevi’ne gittik. Öylesine güler yüzlü, öylesine güven veren bir ortamdı ki, gönül rahatlığıyla ne olur, nasıl olur diye düşünmeden kızımı Safiye öğretmenimiz ile Koray Müdürümüzün kollarına teslim edip iş yerlerimize gittik. Bu ayrıntıyı veriyor olmamın nedeni, en zor zamanımızdan başlayıp her anımızda yıllarca yanımızda ve yıllarca bize destek oldular.

Ecem tuvalet ihtiyacını söylemeyi, konuşmayı, sayılar saymayı, hatta düzenli yüzme derslerini ilk defa Merkids Çocukevi’nde aldı. Zor karakterde bir bebek, ebeveynlerini bile zorlayan bir karakterde bir çocuktu hep Ecem. Sabırla, nezaketle, özenle yaklaşıldı hep Ecem’e Merkids Çocukevi’nde. Öz bakım becerilerini öylesine iyi aldı ki, benim gibi titiz, pinpirikli, kafasında senaryolar kuran, hayatı kendine çocuğu konusunda zindan edebilen anneyi bile değiştirdiler. Güven duydukça rahatlayan, kafası rahatladıkça mutlu olan bir anneye dönüştüm.

Ve yıllar geçti, Ecem Merkids Çocukevi’nden mezun oldu. Harika bir yıl sonu gösterisi yapıldı ve törende bu organizasyonda emeği geçen herkesin gözleri dolu doluydu. Haklı bir gurur yaşandı çünkü bu başarı tam anlamıyla bir ekip işiydi. Ve artık Ecem ilkokullu. Birinci sınıfta öğrenmeye başladığı her şey için bunlar çok kolay diyor. Çünkü Merkids’te sadece öz bakım becerileri değil, çok güçlü bir akademik bilgi birikimi de sağlanıyor.

Biz çok şanslıyız karşımıza bu güzel aile çıktığı için. Merkids Çocukevi’ne, Merki ailesi öylesine güzel sahip çıkıyor ki, gözünüz asla arkada kalmıyor. Bu güzel ailenin bütün üyelerine, kızımıza kattıkları her bir değer için sonsuz teşekkür ve minnetlerimi sunuyorum. Müdürümüz Koray Merki, öğretmenimiz Safiye Merki, idari ekibe güç katan canımız (biz ona artık babaannemiz diyoruz) Meral Merki’ye ve (çocukevinin tatlı dedesi) Özhan Merki’ye kucak dolusu sevgi, minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz. İyi ki varsınız.

bottom of page